Anasayfa / Genel Konular / Gökhan Özen Hayatı

Gökhan Özen Hayatı

Gökhan Özen Hayatı

Gökhan Özen 29.11.1979 ankara doğumlu. ilk, orta ve liseyi TED ankara, Koleji'nde okudu.TRT Ankara Türk sanat Müziği Çocuk Korosunda 7 yıllık bir eğitim aldı. Ankara'nın Çank Aya Semti'nde oturuyordu.

Babası Makine Mühendisi, annesi ev hanımı olan Gökhan'ın bir abisi var. 1996'da liseden mezun olan Gökhan, üniversite sınavında bütün tercihlerini istanbul'dan yaptı.Yıldız Teknik Üniversitesi iktisat bölümünü kazandı. Üniversiteyi okurken Radyo Tatlıses'de program yapm aya başladı. Gitarıyla birlikte istek parçaları söylüyordu. Bu sırada, Akademi istanbul'da Gitar dersleri almaya başladı. Daha sonra Best Fm'de programa başladı (1999). Best Fm'de de yine gelen istek parçalarını o kadife sesinden seslendiriyordu. Kısa bir süre sonra , Best Tv'de de aynı program formatında bir program yapmaya başladı.

Okulunu 4. sınıfta dondurmak zorunda kaldı. Tamamıyla kendi bestelerinden oluşan albümü Şahin Özer'in desteğinde 24 Şubat 2000 tarihinde Kare Müzik'ten çıktı. Mükemmel bir albüm oldu, ancak müzik şirketinin yetersiz kalması, Promosyonun iyi yapılmaması gibi sebeplerden dol ayı albüm tek klipte kaldı.

"Üşüyorum" adlı parçasına klip çeken Gökhan Özen, maalesef hakettiği yere gelemedi. Bu sırada Best ailesinden ayrılmak zorunda kaldı. Daha sonra ikinci albüm çalışmalarına başladı. Universal Müzik ile anlaştı. Bu sırada birçok sanatçıya beste verdi

Hakkında aliemir

Sıradaki Yazı

Başkan Nedir

Başkan Nedir Bir topluluğun, bir toplantının veya bir derneğin başında bulunan kimseye Başkan denir. Başkan ...

Kamuoyu Nedir

Kamuoyu Nedir Geniş anlamda, kamu çıkarını ilgilendi­ren bir konu hakkında halkın genel kana­at ve düşünceleri ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>