Anasayfa / Bilgisayar ve internet / Teknolojinin Önemi ve Hayatımızdaki Yeri

Teknolojinin Önemi ve Hayatımızdaki Yeri

Teknolojinin Önemi ve Hayatımızdaki Yeri

bilimsel ve diğer sistematik bilgilerin pratik alanlarda sistemli bir şekilde uygulanmasıdır. Diğer bir deyişle; İnsan hayatını kolaylaştıran her türlü araç ve gereçtir. teknoloji, araştırmalar ve kuramsal açıklamalar ile uygulayıcılar tarafından karşılaşılan sorunlar arasında bir köprü kurar.

Komün halinde yaşayan ilk insanlar hep birlikte avlanır, hep birlikte oturur yerlermiş sonra tarımı keşfetmişler, tarım için gerekli aleti edevati keşfetmişler bölünmeler başlamış sona telefon cep telefonu insanları gitgide bireyciliğe itmiş kısaca insanlar hayatları zorken birbirlerine destek olurlar.Teknoloji böyle doğmuş ve hala büyük bir hızla devam ediyor.

Günümüzde, siyasi, Ekonomik ve Toplumsal etkileri açısından sanayi devrimi ile eş tutulan ve kimilerince yeni bir sanayi devrimi, kimilerince de yeni bir çağa geçiş süreci olarak nitelenen bir olguya tanık olmaktayız. Bu olgu daha ziyade iş süreci ve üretim sistemlerinin dayandığı teknoloji tabanındaki köklü değişimle ayırt ediliyor. Bu değişime paralel olarak üretimin teknoloji içeriği de giderek artıyor. Teknoloji, kas gücünü tamamen, beyin gücünü de kısmen ikame eden, diğer üretim faktörlerini ö nemli ölçüde değişime uğratan bir konuma gelmiştir. Bundan dol ayı üretim faktörleri arasındaki nispi önemi de giderek artmaktadır.

Herkesçe bilinen bir gerçek sudur ki çağ ilerlediği sürece teknolojinin yaşamımızdaki yeri büyüyor ve teknoloji bizle daha fazla birlikte oluyor. Bu da hem bizim hayatımızı kolaylaştırıyor hem de bizi de bu teknolojik aletlerle birlikte pratik zek Aya sahip birer birey yapıyor. Yalnız unutmamak gerekir ki teknoloji bir araçtır. Kendi başına bir mantığı yoktur, onu kullanan kişilerin amaçlarına hizmet eder. Bir buldozerle maden de aranabilir, bir ev de yıkılabilir.

Hakkında aliemir

Sıradaki Yazı

instagram-postkolik-mnk

En iyi 10 Instagram uygulaması

En iyi 10 Instagram uygulaması ile ilgili hazırladığımız bu yazıda, En iyi 10 Instagram uygulaması ...

12 yorumlar

 1. hımmm çk güzel svidim başarınınızın devamını dilerim :P

 2. ıuıuı8oıupoığ

  çok güzel bilgi vermişsin. yannız cümlelerinde noktaları unutmuşun. yinede fena değil.

 3. çok iyi ama biraz kısa olabilirdi

 4. AMA SÜPER BİLGİLER

 5. hiçte bile noktaları unutmamış

 6. hem sen bunamı uzun diyosun benim hafta sonu ödevlerim yeni sayfadan başlayarak enaz bir en fazla iki sayfa sürüyor…

 7. eh iste biraz isime yaradı okula gidip ögretmen okuycak isalah begenir hem ssenn bunamı uzun diyorsun diyen kız sna katılıyorum benmde ogretmenım cok odev verıyor pöf………………

 8. iyi ama daha yisi de ola bilir

 9. Arkadaslar bunların hangısı teklonojinin önemi ıkısının de ayrı yazmanız ıyı olurdu ama hınede ogrenemedım bilgi

 10. arkadaşlar bence ikiyi yazın

 11. valla çok saolun ödevime yadımcı olduunuz :D

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>