Anasayfa / Diyet / Yüz jimnastiği

Yüz jimnastiği

yüz jimnastiği

kadınlar bir günde sadece 30 dakika kadar sürecek Yüz jimnastiği hareketleri yaparak birçok ilaç, Estetik ve özel masaj gibi uygulamalardan uzak durabilirsiniz.

Öncelikle Göz çevreniz için birtakım hareketler yapabilirsiniz. Ellerinizin işaret ve orta parmakları ile şakak bölgelerinizden tutun. Ardından yavaşça çekin ve gözlerinizi açıp kapatın. Bu işlemi gün içerisinde en az 10 ya da 15 kez uyguladığınızda göz bölgelerinizdeki şişlik ve kabartı görünümleri yok olacaktır. Ayrıca kırışıklıklara çözüm getirebileceksiniz.

Gerdan sarkıklıkları içinse öncelikle boynunuzu tam olarak öne uzatın. Alt bölümde bulunan dişleriniz ile üst dudaklarınıza Baskı yapın ve daha sonra bırakın. Bu uygulam ayı günde 15 defa yaptığınızda sarkmaların önüne geçebileceksiniz.

Ayrıca ellerinizi yumruk haline getirin ve çenenizin alt kısmında yukarı Doğru itin. Bu işlem sırasında ağzınızı açm Aya çalışın. Daha sonra ellerinizle kafanızı belli bir kısmından kavrayarak itme kuvveti uygulayın. Aynı zamanda kafanızla bu kuvvete bir tepki gerçekleştirin. Yapılan işlemlerin hepsinden sonra yine ellerinizle boynunuza masaj yapın. Ve bu şekilde de gerdan sarkmalarının önüne geçin.

Hakkında aliemir

Sıradaki Yazı

Yaz Aylarında Neler Yenmeli?

Yaz Aylarında Neler Yenmeli?

Uzmanlar, yaz aylarında aşırı yağlı ve şekerli besinlerden uzak durulması konusunda vatandaşları uyardı. Cizre Özel ...

Salatalık çayı ile göbeğinizi eritin

Salatalık çayı ile göbeğinizi eritin

Özellikle göbek yağından kurtulmak isteyenler için obezite ile ilgili çalışmalar yapan Dr.Fevzi Özgönül, salatalık çayı ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>